VPG Foil Resistors Y112114K7000F0R
Part No.:
Y112114K7000F0R
Description:
RES SMD 14.7KOHM 1% 0.16W J LEAD
Shipping
Y112114K7000F0R Information
Resistance:
14.7 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.16W
Temperature Coefficient:
±2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.236" L x 0.126" W (5.99mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.110" (2.79mm)