VPG Foil Resistors Y11194R00000D9R
Part No.:
Y11194R00000D9R
Description:
RES SMD 4 OHM 0.5% 1/4W 1610
Shipping
Y11194R00000D9R Information
Resistance:
4 Ohms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.160" L x 0.100" W (4.06mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):
0.040" (1.02mm)