VPG Foil Resistors Y1073910R000T0L
Part No.:
Y1073910R000T0L
Description:
Z202 910R000 0.01%
Shipping
Y1073910R000T0L Information
Resistance:
910 Ohms
Tolerance:
±0.01%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Features:
Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.260" (6.60mm)