VPG Foil Resistors Y09300R03000D0L
Part No.:
Y09300R03000D0L
Description:
RES 0.03 OHM 0.5% 1W
Shipping
Y09300R03000D0L Information
Resistance:
30 mOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±30ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.520" L x 0.080" W (13.21mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max):
0.130" (3.30mm)