VPG Foil Resistors Y079322K0000T9L
Part No.:
Y079322K0000T9L
Description:
RES 22K OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Shipping
Y079322K0000T9L Information
Resistance:
22 kOhms
Tolerance:
±0.01%
Power (Watts):
0.6W
Features:
Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.300" L x 0.098" W (7.62mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)