VPG Foil Resistors Y078650R0000T0L
Part No.:
Y078650R0000T0L
Description:
RES 50 OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Shipping
Y078650R0000T0L Information
Resistance:
50 Ohms
Tolerance:
±0.01%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±1ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)