VPG Foil Resistors Y0786500R000T9L
Part No.:
Y0786500R000T9L
Description:
RES 500 OHM 0.01% 0.6W RADIAL
Shipping
Y0786500R000T9L Information
Resistance:
500 Ohms
Tolerance:
±0.01%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)