VPG Foil Resistors Y07852R65600B9L
Part No.:
Y07852R65600B9L
Description:
RES 2.656 OHM 0.6W 0.1% RADIAL
Shipping
Y07852R65600B9L Information
Resistance:
2.656 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)