VPG Foil Resistors Y0785150K000C0L
Part No.:
Y0785150K000C0L
Description:
S102J 150K000 0.25%
Shipping
Y0785150K000C0L Information
Resistance:
150 kOhms
Tolerance:
±0.25%
Power (Watts):
0.4W
Features:
Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)