VPG Foil Resistors Y077130K0000B9L
Part No.:
Y077130K0000B9L
Description:
RES 30K OHM 1W 0.1% RADIAL
Shipping
Y077130K0000B9L Information
Resistance:
30 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
1W
Features:
Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.575" L x 0.138" W (14.61mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max):
0.413" (10.49mm)