VPG Foil Resistors Y070691K0000F9L
Part No.:
Y070691K0000F9L
Description:
RES 91K OHMS 1% 0.4W RADIAL
Shipping
Y070691K0000F9L Information
Resistance:
91 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.4W
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.250" L x 0.080" W (6.35mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max):
0.310" (7.87mm)