VPG Foil Resistors Y009978K7000D129L
Part No.:
Y009978K7000D129L
Package:
Radial
Description:
RES 78.7K OHM 0.6W 0.5% RADIAL
Shipping
Y009978K7000D129L Information
Series:
VSA100
Resistance:
78.7 kOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±8ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Radial Lead
Size / Dimension:
0.295" L x 0.100" W (7.49mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):
0.320" (8.13mm)