VPG Foil Resistors Y009522K1000F0L
Part No.:
Y009522K1000F0L
Description:
RES 22.1K OHM 1/4W 1% AXIAL
Shipping
Y009522K1000F0L Information
Resistance:
22.1 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.260" Dia x 0.356" L (6.60mm x 9.04mm)