VPG Foil Resistors Y009520K0000T0L
Part No.:
Y009520K0000T0L
Description:
RES 20K OHM 1/4W 0.01% AXIAL
Shipping
Y009520K0000T0L Information
Resistance:
20 kOhms
Tolerance:
±0.01%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.260" Dia x 0.356" L (6.60mm x 9.04mm)