VPG Foil Resistors Y009510K0000B9L
Part No.:
Y009510K0000B9L
Description:
RES 10K OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Shipping
Y009510K0000B9L Information
Resistance:
10 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.260" Dia x 0.356" L (6.60mm x 9.04mm)