VPG Foil Resistors Y0093250R000T0L
Part No.:
Y0093250R000T0L
Description:
VTA55Z 250R000 0.01%
Shipping
Y0093250R000T0L Information
Resistance:
250 Ohms
Tolerance:
±0.01%
Power (Watts):
0.3W
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.260" Dia x 0.500" L (6.60mm x 12.70mm)