VPG Foil Resistors Y0093110R000B9L
Part No.:
Y0093110R000B9L
Description:
RES 110 OHM 0.3W 0.1% AXIAL
Shipping
Y0093110R000B9L Information
Resistance:
110 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.3W
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.260" Dia x 0.500" L (6.60mm x 12.70mm)