VPG Foil Resistors Y0092252R000T0L
Part No.:
Y0092252R000T0L
Description:
VTA54Z 252R00 0.01%
Shipping
Y0092252R000T0L Information
Resistance:
252 Ohms
Tolerance:
±0.01%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.260" Dia x 0.750" L (6.60mm x 19.05mm)