VPG Foil Resistors Y00921K40000T9L
Part No.:
Y00921K40000T9L
Description:
VTA54ZT 1K4000 0.01%
Shipping
Y00921K40000T9L Information
Resistance:
1.4 kOhms
Tolerance:
±0.01%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.260" Dia x 0.750" L (6.60mm x 19.05mm)