VPG Foil Resistors Y008998R8600AP0L
Part No.:
Y008998R8600AP0L
Description:
RNC90Y98R860AP 131270
Shipping
Y008998R8600AP0L Information
Resistance:
98.86 Ohms
Tolerance:
±0.05%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±5ppm/°C
Operating Temperature:
-50°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Failure Rate:
P (0.1%)