VPG Foil Resistors Y00892K21000BR1R
Part No.:
Y00892K21000BR1R
Description:
RNC90Y2K2100BR 155633
Shipping
Y00892K21000BR1R Information
Resistance:
2.21 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±5ppm/°C
Operating Temperature:
-50°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Failure Rate:
R (0.01%)