VPG Foil Resistors Y0072383R000T9L
Part No.:
Y0072383R000T9L
Description:
RES 383 OHM 1/4W 0.01% AXIAL
Shipping
Y0072383R000T9L Information
Resistance:
383 Ohms
Tolerance:
±0.01%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.189" Dia x 0.374" W (4.80mm x 9.50mm)