VPG Foil Resistors Y00622R00000B9L
Part No.:
Y00622R00000B9L
Description:
S102KT 2R00000 0.1%
Shipping
Y00622R00000B9L Information
Resistance:
2 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.6W
Features:
Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±1ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)