VPG Foil Resistors Y006010R0000D9L
Part No.:
Y006010R0000D9L
Description:
VTA56V4T 10R000 0.5%
Shipping
Y006010R0000D9L Information
Series:
VMTA55
Resistance:
10 Ohms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±8ppm/°C
Size / Dimension:
0.260" Dia x 0.356" L (6.60mm x 9.04mm)