VPG Foil Resistors Y005850R0000B9L
Part No.:
Y005850R0000B9L
Description:
VTA55V4T 50R000 0.1%
Shipping
Y005850R0000B9L Information
Series:
VMTA55
Resistance:
50 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.3W
Temperature Coefficient:
±5ppm/°C
Size / Dimension:
0.260" Dia x 0.500" L (6.60mm x 12.70mm)