VPG Foil Resistors Y0058250R000B0L
Part No.:
Y0058250R000B0L
Description:
VTA55V4 250R00 0.1%
Shipping
Y0058250R000B0L Information
Series:
VMTA55
Resistance:
250 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.3W
Temperature Coefficient:
±5ppm/°C
Size / Dimension:
0.260" Dia x 0.500" L (6.60mm x 12.70mm)