VPG Foil Resistors Y005820R0000B9L
Part No.:
Y005820R0000B9L
Description:
VTA55V4T 20R000 0.1%
Shipping
Y005820R0000B9L Information
Series:
VMTA55
Resistance:
20 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.3W
Temperature Coefficient:
±8ppm/°C
Size / Dimension:
0.260" Dia x 0.500" L (6.60mm x 12.70mm)