VPG Foil Resistors Y0020453R000F9L
Part No.:
Y0020453R000F9L
Package:
Radial
Description:
VSR4T 453R000 1.0%
Shipping
Y0020453R000F9L Information
Series:
VSR
Resistance:
453 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±8ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Supplier Device Package:
Radial
Size / Dimension:
0.575" L x 0.160" W (14.61mm x 4.06mm)
Height - Seated (Max):
0.413" (10.49mm)