VPG Foil Resistors Y00125R00000D9L
Part No.:
Y00125R00000D9L
Package:
Radial
Description:
S105DT 5R0000 0.5%
Shipping
Y00125R00000D9L Information
Series:
S
Resistance:
5 Ohms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
1.5W
Temperature Coefficient:
±2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Supplier Device Package:
Radial
Size / Dimension:
0.820" L x 0.160" W (20.83mm x 4.06mm)
Height - Seated (Max):
0.413" (10.49mm)