VPG Foil Resistors Y001133K2000B9L
Part No.:
Y001133K2000B9L
Description:
RES 33.2K OHM 1W 0.1% RADIAL
Shipping
Y001133K2000B9L Information
Resistance:
33.2 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.575" L x 0.160" W (14.61mm x 4.06mm)
Height - Seated (Max):
0.413" (10.49mm)