VPG Foil Resistors Y0007120K000D9L
Part No.:
Y0007120K000D9L
Description:
RES 120K OHM 0.4W 0.5% RADIAL
Shipping
Y0007120K000D9L Information
Resistance:
120 kOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.4W
Features:
Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)