Murata Electronics XRCGB26M000F1H33R0
Part No.:
XRCGB26M000F1H33R0
Description:
26.0MHZ CRYSTAL UNIT +/-10PPM IN
Shipping
XRCGB26M000F1H33R0 Information
Series:
XRCGB
Frequency:
26 MHz
Frequency Stability:
±20ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
6pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
80 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)