Murata Electronics XRCGB26M000F1H08R0
Part No.:
XRCGB26M000F1H08R0
Description:
CRYSTAL 26.0000MHZ 9PF SMD
Shipping
XRCGB26M000F1H08R0 Information
Frequency:
26 MHz
Frequency Stability:
±10ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
9pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
60 Ohms
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)