Murata Electronics XRCGB26M000F1H00R0
Part No.:
XRCGB26M000F1H00R0
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
CRYSTAL 26.0000MHZ 6PF SMD
Shipping
XRCGB26M000F1H00R0 Information
Manufacturer:
Murata Electronics
Series:
XRCGB
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Type:
MHz Crystal
Frequency:
26 MHz
Frequency Stability:
±10ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
6pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
60 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)