Murata Electronics XRCGB25M000F1H02R0
Part No.:
XRCGB25M000F1H02R0
Description:
CRYSTAL 25.0000MHZ 10PF SMD
Shipping
XRCGB25M000F1H02R0 Information
Frequency:
25 MHz
Frequency Stability:
±10ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
10pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
80 Ohms
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)