Renesas Electronics Corporation XLP73V288.000000X
Part No.:
XLP73V288.000000X
Description:
XTAL OSC VCXO 288.0000MHZ LVPECL
Shipping
XLP73V288.000000X Information
Series:
XPRESSO™ FVXO-PC73
Frequency:
288 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
Absolute Pull Range (APR):
±50ppm
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
120mA
Size / Dimension:
0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max):
0.055" (1.40mm)