Renesas Electronics Corporation XLP53V960.000000I
Part No.:
XLP53V960.000000I
Manufacturer:
Renesas Electronics Corporation
Category:
Oscillators
Package:
6-SMD, No Lead
Description:
XTAL OSC VCXO 960.0000MHZ LVPECL
Shipping
XLP53V960.000000I Information
Manufacturer:
Series:
XPRESSO™ FVXO-PC53
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Packaging:
Strip
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
VCXO
Frequency:
960 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
LVPECL
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
Absolute Pull Range (APR):
±50ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
120mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Height - Seated (Max):
0.055" (1.40mm)