Renesas Electronics Corporation XLL53V010.000000X
Part No.:
XLL53V010.000000X
Manufacturer:
Renesas Electronics Corporation
Category:
Oscillators
Package:
6-SMD, No Lead
Description:
XTAL OSC VCXO 10.0000MHZ LVDS
Shipping
XLL53V010.000000X Information
Manufacturer:
Series:
XPRESSO™ FVXO-LC53
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Packaging:
Strip
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
VCXO
Frequency:
10 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
LVDS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
Absolute Pull Range (APR):
±50ppm
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
100mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Height - Seated (Max):
0.055" (1.40mm)