Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | WPGM0206012 |
| Manufacturer | WAVEPIA.,Co.Ltd |
| Series | - |
| Package/Case | Die |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Technology | GaN |
| Configuration | - |
| Frequency | 2GHz ~ 6GHz |
| Gain | 9.6dB |
| Voltage - Test | 48 V |
| Current Rating (Amps) | - |
| Noise Figure | - |
| Current - Test | 610 mA |
| Power - Output | 41dBm |
| Voltage - Rated | 50 V |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | - |
| Supplier Device Package | Die |
The following parts include "WPGM0206012" in Silicon Labs WPGM0206012.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.