Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | CE3520K3-C1 |
| Manufacturer | CEL |
| Series | - |
| Package/Case | 4-Micro-X |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Technology | pHEMT FET |
| Configuration | - |
| Frequency | 20GHz |
| Gain | 13.8dB |
| Voltage - Test | 2 V |
| Current Rating (Amps) | 15mA |
| Noise Figure | 0.8dB |
| Current - Test | 10 mA |
| Power - Output | 125mW |
| Voltage - Rated | 4 V |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | - |
| Supplier Device Package | 4-Micro-X |
The following parts include "CE3520K3-C1" in Silicon Labs CE3520K3-C1.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.