Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | 3SK294(TE85L,F) |
| Manufacturer | Toshiba Semiconductor and Storage |
| Series | - |
| Package/Case | SC-82A, SOT-343 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Last Time Buy |
| Technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| Configuration | N-Channel |
| Frequency | 500MHz |
| Gain | 26dB |
| Voltage - Test | 6 V |
| Current Rating (Amps) | 30mA |
| Noise Figure | 1.4dB |
| Current - Test | 10 mA |
| Power - Output | - |
| Voltage - Rated | 12.5 V |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | USQ |
The following parts include "3SK294(TE85L,F)" in Silicon Labs 3SK294(TE85L,F).
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.