Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | WP2806045UH |
| Manufacturer | WAVEPIA.,Co.Ltd |
| Series | - |
| Package/Case | Module |
| Packaging | Box |
| Product Status | Active |
| Technology | GaN HEMT |
| Configuration | - |
| Frequency | 5GHz |
| Gain | 6.56dB |
| Voltage - Test | 28 V |
| Current Rating (Amps) | - |
| Noise Figure | - |
| Current - Test | 410 mA |
| Power - Output | 60W |
| Voltage - Rated | 160 V |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | - |
The following parts include "WP2806045UH" in Silicon Labs WP2806045UH.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.