Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | WP2806015UH |
| Manufacturer | WAVEPIA.,Co.Ltd |
| Series | - |
| Package/Case | 360BH |
| Packaging | Box |
| Product Status | Active |
| Technology | GaN HEMT |
| Configuration | - |
| Frequency | 6GHz |
| Gain | 11.6dB |
| Voltage - Test | 28 V |
| Current Rating (Amps) | - |
| Noise Figure | - |
| Current - Test | 150 mA |
| Power - Output | 8W |
| Voltage - Rated | 160 V |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 360BH |
The following parts include "WP2806015UH" in Silicon Labs WP2806015UH.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.