Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | WP28007025 |
| Manufacturer | WAVEPIA.,Co.Ltd |
| Series | - |
| Package/Case | Die |
| Packaging | Box |
| Product Status | Active |
| Technology | GaN HEMT |
| Configuration | - |
| Frequency | 7GHz |
| Gain | 17dB |
| Voltage - Test | 28 V |
| Current Rating (Amps) | 800mA |
| Noise Figure | - |
| Current - Test | 100 mA |
| Power - Output | 25W |
| Voltage - Rated | 28 V |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | - |
| Supplier Device Package | Die |
The following parts include "WP28007025" in Silicon Labs WP28007025.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.