CODACA VSD0910C-3R3L
Part No.:
VSD0910C-3R3L
Manufacturer:
CODACA
Category:
Fixed Inductors
Package:
4-SMD
Description:
POWER INDUCTOR FOR DIGITAL AMP
Shipping
VSD0910C-3R3L Information
Manufacturer:
CODACA
Series:
VSD0910C
Package/Case:
4-SMD
Packaging:
Product Status:
Active
Type:
Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
8.5 A
Current - Saturation (Isat):
10.6A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
9.2mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.394" L x 0.354" W (10.00mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max):
0.413" (10.50mm)