Johanson Dielectrics Inc. VPDD202G221J1GV001E
Part No.:
VPDD202G221J1GV001E
Manufacturer:
Johanson Dielectrics Inc.
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER 220PF 2KV C0G/NP0 1206
Shipping
VPDD202G221J1GV001E Information
Manufacturer:
Johanson Dielectrics Inc.
Series:
HVS-PME
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
220 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
2000V (2kV)
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Voltage
Ratings:
Applications:
SMPS Filtering
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:
0.125" L x 0.062" W (3.18mm x 1.57mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.067" (1.70mm)