VM-1356-2.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | VM-1356-2 |
| Manufacturer | I.F. Engineering Corp and CrossPoint Technologies |
| Series | VM-1356X |
| Package/Case | Module |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Function | Vector, Modulator |
| LO Frequency | - |
| RF Frequency | 13.56MHz |
| P1dB | 0dBm |
| Noise Floor | - |
| Output Power | - |
| Current - Supply | 25 mA |
| Voltage - Supply | -15V ~ 15V |
| Test Frequency | 13.56MHz |
| Mounting Type | Through Hole |
| Supplier Device Package | - |
The following parts include "VM-1356-2" in Silicon Labs VM-1356-2.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.