TRF370417IRGET.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | TRF370417IRGET |
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package/Case | 24-VFQFN Exposed Pad |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Function | Modulator |
| LO Frequency | 50MHz ~ 6GHz |
| RF Frequency | 50MHz ~ 6GHz |
| P1dB | 12dBm |
| Noise Floor | -162dBm/Hz |
| Output Power | - |
| Current - Supply | 205 mA |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Test Frequency | 2.14GHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 24-VQFN (4x4) |
The following parts include "TRF370417IRGET" in Silicon Labs TRF370417IRGET.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.