Vishay Vitramon VJ0805Y471KXAAT
Part No.:
VJ0805Y471KXAAT
Description:
CAP CER 470PF 50V X7R 0805
Shipping
VJ0805Y471KXAAT Information
Series:
VJ
Capacitance:
470 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)