Vishay Vitramon VJ0603Y104MXJAB
Part No.:
VJ0603Y104MXJAB
Description:
CAP CER 0.1UF 16V X7R 0603
Shipping
VJ0603Y104MXJAB Information
Series:
VJ
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.95mm)